Horoušánky
ulice k Višňovce

Část obce Horoušánky je součástí obce Horoušany, která se nachází v okrese Praha-východ, kraj Středočeský. Rozkládá se třicet čtyři kilometrů východně od centra Prahy a třináct kilometrů jihovýchodně od města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.

Dostupnost 2 minuty na autobus č.655 a 9 minut na vlak do Úval. Dvoutřídní MŠ Horoušany ve vzdálenosti 4 min autem od výstavby a nejbližší ZŠ Jirny 3 minuty autem.

Horoušany

Obec při soutoku Horoušanského a Jirenského potoka. Žije zde přibližně 1 500 obyvatel a součástí obce je právě i vesnice Horoušánky.

V Horoušanech se citlivě prolíná původní venkovská zástavba se současnou architekturou moderního bydlení, obklopující náves s místním rybníkem. Poloha obce spojuje výhody bydlení v blízkosti Prahy a jejího snadného dosažení a na druhou stranu klidné lokace oddělené od ruchu velkoměsta sousedící s rozsáhlým lesním parkem Klánovice.

Park Klánovice je vyhledávanou pražskou přírodní lokalitou a nejrozsáhlejším souvislým lesním komplexem na území Prahy. Lesem prochází několik značených turistických stezek a nachází se zde dva cyklistické okruhy. Velmi zajímavá je také naučná stezka „Klánovickým lesem“, která má 17 zastávek a její délka je 12,5 km. Vyběhnout nebo na kole do lesa můžete po pár metrech od domu.

V Horoušanech působí spolek sportovních rybářů a myslivecký spolek. Ke sportovním kláním, ale i různorodým kulturním a dětským akcím slouží místní hřiště.

Občanská vybavenost

Dopravní dostupnost

Volný čas a sportovní kluby

S čím vám můžeme pomoci?